Президент України Петро Порошенко провів зустріч з віце-президентом США Джозефом Байденом, у ході якої співрозмовники зійшлися на тому, що продовження переговорів у форматі тристоронньої контактної групи є найбільш прийнятним форматом для забезпечення мирного процесу, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Торкаючись питань безпеки та оборони, Президент повідомив, що співрозмовники дійшли повної згоди, що «найбільш прийнятним форматом для забезпечення мирного процесу є формат переговорів тристоронньої контактної групи, де ми повинні забезпечити виконання ключових елементів мирного плану. Це негайне припинення вогню, створення буферної зони, негайний вихід на лінію розмежування, перекриття кордонів, виведення іноземних військових підрозділів та важкої техніки і негайний початок політичного процесу через проведення місцевих виборів за українським законодавством на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей», - сказано в повідомленні.

Президент також висловив подяку США за продовження співпраці в оборонній сфері.

Як раніше повідомляв ForUm, 19 листопада прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що Україна наполягає на «женевському» форматі переговорів з Російською Федерацією.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що «женевський» формат врегулювання української кризи - без участі представників самопроголошених Донецької та Луганської народних республік - є пройденим етапом.

У зустрічі контактної групи брали участь спецпредставник ОБСЄ Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, а також прем'єр самопроголошеної Донецької народної республіки Олександр Захарченко, віце-прем'єр ДНР Андрій Пургін та лідер самопроголошеної Луганської народної республіки Ігор Плотницький.

19 вересня учасники тристоронньої Контактної групи з врегулювання ситуації в Україні підписали Мінський меморандум.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.