Посол Ізраїлю в Швеції Ісаак Бахман 29 листопада повернеться в Стокгольм, передає The Local.

У своїй заяві Бахман назвав дату передбачуваного повернення до Швеції символічною.

«Ця дата є символічною, оскільки 29 листопада 1947 року Генеральна асамблея ООН офіційно визнала Ізраїль як державу. Ця дата свідчить про готовність Ізраїлю до компромісу, тому що Ізраїль прийняв план розподілу, а палестинці відкинули його. Це вони і продовжують робити це досі, незважаючи на всі спроби досягти мирної угоди», - сказав Бахман.

Нагадаємо, 30 жовтня уряд Швеції офіційно визнав Палестину державою.

В знак протесту Ізраїль прийняв рішення відкликати свого посла зі Швеції. Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман розкритикував рішення Швеції, сказавши, що «близькосхідна політика набагато складніша за складання меблів з IKEA».

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун не прокоментував рішення Швеції визнати Палестину державою, оскільки вважає це питання справою кожної окремої країни - члена Всесвітньої організації.

Як відомо, проголошення Держави Палестина состоялось15 листопада 1988 року в Алжирі на позачерговій сесії Національної ради Палестини. Де факто визнання палестинської держави в 2012 році схвалила Генеральна Асамблея ООН. За 26 років як державу Палестину визнали 134 країни, однак раніше серед них не було жодної країни Євросоюзу. При цьому в багатьох європейських державах у Палестини є дипломатичні місії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1381 грн.
20