Провокаційні висловлювання президента Литви Далі Грибаускайте на адресу Росії в контексті української кризи ускладнюють пошук рішень щодо її врегулювання, говориться в коментарі офіційного представника МЗС РФ Олександра Лукашевича, опублікованому на сайті зовнішньополітичного відомства.

За даними МЗС РФ, президент Литви 20 листопада в інтерв'ю місцевій радіостанції «знову вибухнула вже традиційними грубими нападками на адресу Росії, домовившись до того, що назвала країну в контексті українських подій "терористичною державою"».

«Вона також відверто закликала до підтримки, в тому числі військової, нинішнього українського режиму, заявивши, що якщо «агресію Росії» не зупинити, то, мовляв, «агресія» може поширитися по Європі і далі», заявили у відомстві.

У Москві вважають, що у своїх висловлюваннях Грібаускайте перевершує навіть найбільш екстремістські заяви, що лунають з вуст націонал-радикалів у Києві.

«Все, що вона говорить, не сприяє, а навпаки, лише ускладнює пошук рішень з врегулювання української кризи. Розсудливі політики більшості країн, які не намагаються сподобатися маргіналам, а дійсно стурбовані ситуацією на Україні і станом справ у Європі і світі, керуються іншим, відповідальним підходом». - наголошується в коментарі.

У МЗС РФ заявили, що «литовському президентові добре б стримати свій комсомольський запал, не комплексувати з приводу свого «радянського минулого», яке, мабуть, змушує її бути «святішою за папу Римського».

«Ступінь мудрості політика визначається не нав'язливим прагненням провокувати конфлікти і ображати сусідів, а вмінням знаходити конструктивні рішення, виходячи з реальної ситуації, що склалася в Україні, в тому числі з вини зарубіжних діячів, які в лютому підтримали антиконституційний державний переворот, а тепер штовхають київську владу на військову авантюру проти власного народу», - вважають у Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

16