Прийняття бюджету на 2015 рік є головною вимогою до нового уряду ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду, місія якого зараз працює в Україні, сказав журналістам міністр фінансів України Олександр Шлапак.

«Нам треба прийняти, найголовніше, я впевнений, - бюджет. Така умова МВФ. Не формування уряду, а ухвалення бюджету», - сказав міністр, повідомляє «УНІАН».

При цьому він ще раз підкреслив, що третій транш кредитної програми stand-by в обсязі 2,7 млрд дол. Україна, найімовірніше, отримає вже на початку наступного року. Це частково пов'язано з тим, що формування коаліції в новому парламенті і, як наслідок, формування нового уряду, з яким місія МВФ буде обговорювати подальшу реалізацію програми співпраці, йде досить повільно.

«Боюся, що з такими темпами формування коаліції та уряду ми не встигнемо до кінця року (отримати кредитний транш. - Ред.)», - сказав Шлапак.

Нагадаємо, 11 листопада в Україну приїхала оціночна місія МВФ, завдання якої - оцінити поточну ситуацію в економіці країни, а також підготувати доповідь для розгляду на Раді директорів МВФ. Рада директорів, як очікується, буде засідати в середині грудня і за підсумками розгляду доповіді місії прийме рішення про надання нашій країні третього кредитного траншу.

Програма співпраці між Україною і МВФ була схвалена в квітні поточного року строком на два роки і обсягом фінансування 17 млрд дол., з яких 4,5 мрлд Україна вже отримала - у травні та у вересні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

49