Слідство призначило дві нові експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко, обвинуваченої у причетності до загибелі російських журналістів на сході України, повідомив адвокат Савченко Ілля Новіков.

«Але я не можу розголошувати, що це за експертизи», - сказав він. За його словами, після призначення експертиз ніяких слідчих дій з його підзахисною не проводиться.

Між тим захист досі офіційно не повідомив про результати психолого-психіатричної експертизи, проведеної в Інституті імені Сербського. «За непрямими ознаками вона визнана осудною, нас це цілком влаштовує, і ми не збираємося квапити слідство», - сказав він, повідомляє РИА «Новости».

Слідство призначило психіатричну експертизу через «необґрунтовану жорстокість», з якої було скоєно інкримінований злочин, вважаючи, що участь в бойових діях могла позначитися на психічному здоров'ї обвинуваченої. У разі, якщо її визнають недієздатною, вона не зможе нести відповідальність за скоєне, а суд, перевіривши докази винності, призначить не покарання, а лікування.

Як раніше повідомляв ForUm, 31-річна українська військовослужбовець льотчиця Надія Савченко воювала на сході України у складі добровольчого батальйону «Айдар» і в червні потрапила в полон до незаконних збройних формувань. 8 липня вона опинилася в воронезькому СІЗО. Савченко підозрюють у вбивстві російських журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина під Луганськом.

Савченко не визнає провину і заявляє, що була викрадена з території України.

Адвокат Савченко Марк Фейгін повідомив, що стосовно його підзахисної проведена психіатрична експертиза, за результатами якої українка визнана осудною.

27 жовтня Басманний суд міста Москви ухвалив рішення про продовження утримання під вартою української військовослужбовця до 13 лютого 2015 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом