У жовтні населення продовжило забирати гроші з рахунків. Нацбанк вирахував, що за місяць загальні заощадження українців у банках скоротилися ще на 2,2% (на 8,8 млрд грн), до 395,9 млрд грн.

Як пишуть «Вести», найсильніше поменшали валютні депозити - на 3,2% (6,2 млрд грн або $484 млн), і менше - гривневі, на 1,2% (на 2,51 млрд грн). І це притому, що багато банків через проблеми з платоспроможністю змушували людей чекати і не видавали вклади навіть в обмежених Нацбанком обсягах - до 150 тис. грн на добу з рахунків у гривні, і до 15 тис. грн - з валютних.

Ще сильнішим депозитний спад міг би бути, якби не виплати, які постійно здійснювалися Фондом гарантування вкладів (до 200 тис. грн) через банки для вкладників збанкрутілих банків. Значна їх частка не була віднесена людьми додому, а знову осідала на рахунках.

«Наприклад, у нашому банку заново перевкладали відшкодування, отримані від Фонду, понад 50% вкладників, які прийшли за компенсаціями», - запевнив директор з розвитку продуктів роздрібного бізнесу Альфа-Банку Україна Олександр Стецько.

Люди більше не клюють на підвищення депозитних ставок, а тому їх не збираються піднімати. «Традиційно наприкінці року банки піднімають відсотки за новорічним акційними вкладами, і цього разу так, швидше за все, зроблять - на 1-2% річних», - сказав заступник начальника департаменту регіональної мережі з питань розвитку бізнесу Авант-Банку Євген Новицький. У жовтні відсотки за короткостроковими вкладами (до трьох місяців) в гривні просіли з 20,4% до 15,3% річних. А по вкладеннях на 9-12 місяців трохи піднялися - з 19,5% до 21,1% річних.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

32