За час керівництва Національним банком України Степаном Кубівим і Валерією Гонтаревою за кордон пішло близько 7,4 млрд дол. Про це пише на своїй сторінці в Facebook президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, дійшовши такого висновку після аналізу стану платіжного балансу імпорту-експорту.

Так, згідно з даними Державної комісії статистки, за 9 місяців 2014 року було продано на експорт товарів на суму 41,9 млрд дол. У той же час за даними НБУ за цей період отримано валюти від експортерів товарів на суму 43,2 млрд дол. Різниця - плюс 1,3 млрд дол.

Згідно з даними Держстату, за 9 місяців 2014 року куплено імпортних товарів на суму 41,2 млрд дол. НБУ на купівлю імпорту перераховано 46,8 млрд дол. Різниця - мінус 5,6 млрд дол.

Крім цього, за даними Держстату, за 9 місяців 2014 року продано на експорт послуг на суму 8,6 млрд дол. За даними НБУ від експортерів послуг отримано валюти на суму 9,7 млрд дол. Різниця - плюс 1,1 млрд дол.

У той же час, за 9 місяців 2014 року було надано імпортних послуг на суму 4,2 млрд дол. За даними НБУ, перераховано валюти за надання імпортних послуг на суму 9,6 млрд дол. Різниця - мінус 5,4 млрд дол.

Отже, зазначає експерт, виходить, що імпортери перерахували за кордон грошей на 11 млрд дол. більше, ніж отримали товарів та послуг, а експортери перерахували в Україну валюти на 2,4 млрд дол. більше, ніж поставили товарів і надали послуги.

«Виходить, що під виглядом імпортних послуг за кордон за 9 місяців 2014 року пішло 8,6 млрд дол. І ці гроші, найімовірніше, «відпочивають» в офшорах», - підкреслює він.

При цьому значна частина цих грошей «пішла» за кордон за керівництва Кубіва-Гонтаревої». За період березень-вересень 2014 року за даними Держкомстату було поставлено імпортних товарів на суму 26,9 млрд дол., а за даними НБУ було заплачено валюти за імпортні товари 30,7 млрд дол. Різниця - мінус 3,8 млрд дол.

За даними Держкомстату було надано імпортних послуг на суму 2,9 млрд дол., а за даними НБУ перераховано за імпортні послуги 6,5 млрд дол. Різниця - мінус 3,6 млрд дол.

«Тобто, після Майдану за кордон за імпортними контрактами пішло валюти на 7,4 млрд дол. більше, ніж отримано імпортних товарів та послуг. І ще ми дивується, що у нас немає валюти. Вона є, але тільки не у нас», - резюмує Охріменко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

23