В умовах так званої «коаліціади» активізувалася боротьба за силовий блок у владі. Таку думку в коментарі «Сегодня» висловив політолог Володимир Фесенко.

Політолог зазначає, що у ЗМІ звертають увагу на боротьбу за пост міністра внутрішніх справ. Але насправді об'єктом непрямої політичної боротьби стає весь силовий блок влади. І ця боротьба проявляється, насамперед, в інформаційній сфері, а також в підкилимних інтригах навколо окремих силових відомств».

Фесенко вважає, що в деяких політичних сил та олігархів явно є прагнення послабити позиції президента в політичній системі шляхом ослаблення впливу глави держави на силові відомства та інші державні інститути, які перебувають у сфері кадрової політики гаранта.

«Саме тому з'являються «експертні» пропозиції про включення в коаліційний кадровий пакет і тих посад, які належать до компетенції президента. Саме цим пояснюються інформаційні атаки на окремі силові структури і їх керівництво, зокрема, на Генеральну прокуратуру. Однак є ще одне пояснення цих інформаційних атак - спроба Генпрокурора Віталія Яреми боротися зі зловживаннями і серед представників нової влади та близьких до неї олігархів», - вважає Фесенко.

На думку політичного аналітика, президента намагаються підштовхнути до заміни керівництва Генпрокуратури, однак чергова хвиля кадрової лихоманки тільки послабить це відомство. «В умовах війни і необхідності активної боротьби з корупцією, навпаки, треба посилювати, а не послаблювати силові інститути держави. Після парламентських виборів олігархи спробують відновити свій вплив на владу, і старі схеми роботи з бюджетом. Президенту в нових політичних умовах потрібні в силових структурах такі керівники, які будуть працювати на державу, а не на окремих олігархів. Генеральна прокуратура залишається одним з найбільш дієвих інструментів впливу, яку очолює перевірена і зрозуміла президенту людина, тому очікувати заміни глави Генпрокуратури найближчим часом не варто», - підсумовує експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
1275 грн.
26
Теги