Пропозиції Мінекономрозвитку щодо скасування пільг у сфері енергозбереження спричинять збільшення ціни на відповідні матеріали та обладнання, а також втрату зацікавленості з боку споживачів у відновлюваних джерелах енергії.

Таку думку в коментарі Forum'у висловила член колегії державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва.

За словами експерта, у цьому напрямі потрібна нормальна державна політика, оскільки в Україні немає власного виробництва енергозбережних матеріалів та обладнання.

«Якщо ми хочемо розвивати відновлювальну енергію, потрібно створити умови, щоб імпортери могли відкривати спільні виробництва на території України. Так роблять у всьому цивілізованому світі. Адже фактично всі матеріали та обладнання у нас - імпортні. При цьому, виробництво в Україні не стимулюється, не створюються умови для скорочення імпортної залежності в цьому напрямі», - зазначила Яковлєва.

Крім того, експерт додала, що ця ініціатива суперечить коаліційній угоді в частині реформування енергетичної сфери, оскільки там передбачено виробництво власних біоенергетичних ресурсів, а також зменшення залежності від імпорту.

Вона нагадала, що передбачені заходи з реалізації Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року та перехід до енергоефективного використання й споживання енергоресурсів.

Нагадаємо, Мінекономрозвитку оприлюднило на своєму сайті проект постанови Кабміну, що стосується енергозбереження. Документ передбачає скасування 32 урядових постанов, прийнятих у 2008-2014 роках, пов'язаних із ввезенням на митну територію України енергозбережних матеріалів, обладнання, механізмів та комплектуючих. Йдеться про велику групу товарів, в яку входять сонячні батареї та комплектуючі, лічильники тепла, акумуляторні батареї, вітрові генератори, енергозбережні трансформатори та інші джерела альтернативної енергії, які активно використовуються у промисловості.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1479 грн.
26