У Пенсійний фонд України звернулися понад 247,8 тис. внутрішньо переміщених осіб-пенсіонерів для переказу пенсій за межі свого постійного місця проживання. Про це заявила міністр соціальної політики Людмила Денісова на брифінгу, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

За її словами, найбільше таких звернень від пенсіонерів в Харківській і Запорізькій областях.

Міністр нагадала, що, згідно з постановою Кабінету Міністрів, відтепер для отримання пенсії і соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам необхідно обов'язково зареєструватися в управлінні соцзахисту і отримати довідку, що вони є внутрішньо переміщеними особами і проживають за межами зони АТО або тимчасово окупованих територій.

«Я поясню, чому сьогодні виникла необхідність вести облік ВПО, бо зараз виникло таке явище, як «пенсійний туризм». Тобто люди просто їдуть, отримують пенсію за межами цього регіону, а потім повертаються, і ми не знаємо, хто ці люди, чому вони повертаються у зону АТО і в яких вони там подіях задіяні», - зазначила Денисова.

Вона підкреслила, що після оприлюднення постанови необхідно у місячний термін стати на облік. «Якщо в місячний термін вони не звернуться і не отримають таку довідку, вони не отримають пенсій та соціальних виплат», - сказала Денисова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

92