Обіцяні урядом надбавки до зарплат вчителям скоро не виплатять. Таку думку висловив ForUm'у завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук, коментуючи заяву міністра освіти Сергія Квіта про виплати вчителям 20% надбавки до заробітної плати.

«Я не надто оптимістичний щодо пропозиції міністра освіти, і розцінюю цю заяву Сергія Михайловича як побажання і демонстрацію перспектив, а не як реальний механізм, який незабаром запрацює», - зазначив Дем'янчук.

Експерт підкреслив, що на даний момент місцеві бюджети ніяк не можуть взяти на себе додаткову статтю витрат. «Ідею треба вітати і прагнути до цього. Інша справа - які стимули будуть у місцевих бюджетів доплачувати своїм вчителям? Чи це будуть стимули на кшталт деякого перерозподілу державного бюджету на користь цих місцевих бюджетів, або допомога за іншими статтями бюджету? Місцеві бюджети такої 20-відсоткової добавки зараз просто не потягнуть. І на словах все добре, а фактично я не бачу реальних можливостей», - сказав Дем'янчук.

За словами експерта, лише столичні вчителі можуть хоч трохи розраховувати, що кошти для виплат надбавки знайдуть. «У Києві, де підприємницька діяльність досить активна, Київська міська рада могла б знайти кошти і зробити ці 20-відсоткові доплати. А в районах з низькою підприємницькою діяльністю - де ж візьмуться кошти?» - поставив він риторичне питання. Крім того, Дем'янчук підкреслив, що 20% надбавки не вирішують ситуацію за нинішньої шаленої інфляції.

Експерт також нагадав, що питання підвищення заробітної плати вчителям актуальне у всьому світі. «Про те, що вчителям потрібно піднімати заробітну плату, йдеться кілька десятків років не тільки в Україні, але і в світі. У всьому світі вчителі порівняно з іншими професіями істотно недоотримують. А це означає, що в педагогіку, викладацьку сферу йдуть не найуспішніші люди», - резюмував Дем'янчук.

Нагадаємо, на «круглому столі» 6 листопада глава Міністерства освіти і науки Сергій Квіт заявив, що працівникам освіти був зроблений «крок назустріч» в питанні 20-відсоткової доплати за престиж праці вчителя. При цьому дані виплати покладено на місцеві бюджети.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1479 грн.