Державна фіскальна служба України нагадує, що фізичні особи мають право ввезти на територію вільної економічної зони «Крим» або вивезти з неї на іншу територію України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро без письмового декларування митному органу.

У своєму роз'ясненні прес-служба ДФС нагадує, що згідно із законом «Про створення ВЕЗ «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та постановою правління Національного банку України від 3 листопада 2014 року №699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства за режиму тимчасової окупації на території ВЕЗ «Крим» введені нові правила переміщення валюти через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим» за режиму тимчасової окупації.

«Забороняється переміщення готівкових російських рублів через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», за винятком їх переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 тис. грн, за умови усного декларування посадовій особі митниці», - підкреслюють у ДФС.

При цьому переміщення валюти інших категорій здійснюється за загальними правилами, встановленими Нацбанком України, передає «Інтерфакс-Україна».

«Таким чином, фізичні особи мають право ввезти на територію ВЕЗ «Крим» або вивезти з неї на іншу територію України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті EUR10 тис. без письмового декларування митному органу», - пояснили у відомстві.

У той же час фізособи, які проживають на решті території України, можуть переміщувати готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, яка перевищує в еквіваленті 10 тис. євро.

Фізособа, яка має місце проживання на території ВЕЗ «Крим», може переміщати при ввезенні на решту території України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта) за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

В разі вивезення фізособою з іншої території України готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта), якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому разі здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

«Звертаємо увагу на те, що згідно з нормами Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема, валютні цінності, переміщення яких через митний кордон України заборонене законом, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів, а також тих, які переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України», - підкреслили в ДФС.

Нагадаємо, уряд РФ схвалив створення вільної економічної зони в Криму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

21