Громадяни України безперешкодно в'їжджають на тимчасово окуповану територію і виїжджають з неї через контрольні пункти в'їзду-виїзду, пред'явивши документ, що посвідчує особу й підтверджує громадянство України, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

Серед цих документів: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; тимчасове посвідчення громадянина України.

Громадяни України, які не досягли 14-річного віку, перетинають адміністративний кордон з тимчасово окупованої території АР Крим згідно з частиною другою статті 313 Цивільного кодексу України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, за такими документами: свідоцтво про народження; проїзний документ дитини; паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, в який записана дитина.

Пропуск іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї здійснюється за наявності паспортного документа; відповідної візи або посвідки на постійне чи тимчасове проживання в Україні, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством України або міжнародним договором; якщо іноземець або ЛБГ в'їхав на тимчасово окуповану територію через контрольні пункти в'їзду-виїзду.

Документи, видані в АР Крим незаконно створеними органами держави-окупанта, відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визнаються недійсними, власникам таких документів відмовляється у перетинанні адміністративного кордону з АР Крим.

Ця норма стосується, зокрема, і документів на право власності та управління транспортними засобами.

На материкову частину України також не пропускаються іноземці та ЛБГ, що в'їхали на неї через пункти пропуску, які закриті за рішенням уряду України.

Пропуск транспортних засобів і вантажів здійснюється відповідно до Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12 серпня 2014 р. 1636-VII.

Цей Закон визначає, що на адміністративній межі СЕЗ «Крим» вводиться тимчасовий прикордонний контроль.

У зв'язку з цим прикордонні формальності здійснюються згідно зі статтею 2 Закону України «Про прикордонний контроль», а саме: огляд транспортних засобів і вантажів; перевірка транспортних засобів з метою виявлення викрадених.

Крім того, пунктом 6.3 статті 6 зазначеного Закону визначено, що митні формальності, пов'язані з переміщенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення через адміністративний кордон СЕЗ «Крим», здійснюються в зонах митного контролю, розташованих у місцях, визначених ст. 329 Митного кодексу України, при переміщенні через митну територію України.

У Держприкордонслужбі нагадали, що пропуск осіб через адміністративний кордон з Автономною Республікою Крим здійснюється відповідно до вимог законів України: «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (ст. 10) (набув чинності 27.04.2014); «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (ст. 7, п. 12.6 ст. 12) (набув чинності 27.09.2014); «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (ч. 1 ст. 13); Цивільного кодексу України (ст. 313); «Про Державну прикордонну службу України» (ст. 2, п.п. 6, 8 ст. 19, п.п. 3, 4, 7 ст. 20); «Про прикордонний контроль».

 

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

53