У Сполучених Штатах упродовж вівторка проходить голосування на проміжних виборах до головного законодавчого органу країни - американського Конгресу.

Переобирається повний склад Палати представників і третина Сенату, передає «Укрінформ».

Склад нижньої палати Конгресу, відповідно до Конституції, налічує 435 представників. Її в попередньому скликанні контролювала Республіканська партія, яка має 233 мандати. Очікується, що більш консервативно налаштовані республіканці збережуть за собою більшість у Палаті представників після нинішніх виборів.

Більш того, Республіканська партія має всі шанси відібрати контроль у демократів у верхній палаті. Для цього їм потрібно збільшити кількість своїх мандатів у Сенаті з нинішніх 45 хоча б до 51.

На електоральний баланс між двома основними політичними партіями в США, як зазначає NBC, вплинуло падіння рейтингів самого президента Обами, який представляє демократичні сили. Крім того, американці демонструють усе більше невдоволення політикою адміністрації США в цілому.

Якщо Республіканська партія візьме під контроль обидві палати Конгресу США, це може вплинути на прийняття рішень Білим домом.

Вибори представників Конгресу Сполучених Штатах відбуваються протягом одного дня - в перший вівторок листопада кожного парного року. Голосування відбувається за класичною мажоритарною системою, коли виборці обирають висуванців кожен у своєму окрузі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

37