В Україні склалася важка фінансова ситуація через поведінку НБУ. Про це в ході круглого столу на тему «Життя українців до і після Майдану: що змінилося в кишенях пересічних громадян?» заявив екс-заступник глави НБУ Сергій Яременко.

«НБУ не брав до уваги і затушовував серйозність ситуації. У підсумку він докотився до того, що дуже складно вийти з нинішнього становища. Недооцінювалося шапкозакидництво. Оцінюючи нинішню ситуацію і перспективи України, необхідно враховувати кардинально інші загальноекономічні чинники, які можна розглядати як ризики», - сказав Яременко.

Експерт пояснив, що він має на увазі ситуацію у фінансовому секторі.

«Це нестійкість банківського сектору, відтік вкладів, припинення кредитування (тобто втрачено зв'язок між реальним сектором і банками), зміна курсу. Також це рецесія світової економіки, обвал зовнішніх інвестицій, проблема енергоносіїв і т.д. Ми намагаємося змінити все відразу, як приклад - люстрація, яка нам ще відгукнеться. Сукупність цих чинників дасть певні наслідки. Це треба враховувати у рішеннях, чого не робиться. Нинішнє керівництво країни просто бере минулі схеми і підходи до вирішення завдань не змінюються», - констатував він.

 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

15