Генеральний прокурор України Віталій Ярема просить генпрокурора РФ Юрія Чайку роз'яснити підстави затримання на території Росії громадян України Богдана Яричевського та Юрія Яценка.

Як повідомили ForUm'у в прес-службі наглядового відомства, Чайці направлено відповідний лист.

«Генпрокуратура України стурбована випадками порушення прав громадян України з боку державних органів Російської Федерації», - наголошується в листі.

Так, з державних установ та від народних депутатів України надходять звернення з приводу незаконного затримання на території Росії громадян України Юрія Яценка та Богдана Яричевського.

За наявною інформацією, зазначені громадяни 5 травня цього року прибули в РФ і на наступний день були затримані в готелі при перевірці документів.

8 травня Обоянський районний суд Курської області прийняв рішення про адміністративне видворення в зв'язку з порушенням правил в'їзду в РФ.

«Незважаючи на це, Яричевський був депортований тільки через три місяці, а Яценко досі незаконно утримується на території Росії з надуманих підстав», - підкреслив Ярема.

За його словами, заявники повідомляють про неодноразове застосування до затриманих тортур і катувань співробітниками ФСБ Росії з метою отримання зізнань у злочинах, яких вони не скоювали.

«Тривалий час громадян України утримували без їжі і сну, не давали можливості зв'язатися з адвокатом, рідними та консулом», - повідомив генпрокурор.

«У відповідності зі статтями 2, 3 Угоди про співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Генеральною прокуратурою Російської Федерації від 15.09.2010 прошу повідомити про місце та правові підстави затримання Яричевського та Яценка, а також дані про орган досудового слідства, яким розслідується кримінальна справа стосовно останнього», - йдеться в листі.

Також генпрокурор просить вжити заходів щодо забезпечення прав затриманих на території Російської Федерації громадян України, зокрема Яценка.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest