Результати позачергових парламентських виборів дозволяють говорити про те, що українці своїм вибором спровокували можливе виникнення безлічі проблем для країни. Таку думку, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції в Києві висловив економіст Борис Кушнірук.

«Наші виборці зробили своєрідний вибір та самі ж спровокували значну частину проблем, з якими ми будемо стикатися. Для мене, наприклад, очевидно, що Арсеній Яценюк не є ефективним менеджером для уряду. Більш того, за вісім місяців було показано, що його точно не можна призначати керівником уряду. А у нас виборча кампанія була побудована на тому, щоб вибрати нового прем'єр-міністра. По-друге, ми самі спровокували ситуацію, яка може призвести до паралічу», - вважає Кушнірук.

На думку експерта, оскільки в Україні діє парламентсько-президентська форма правління, то зараз фактично може бути закладена основа для конфлікту, аналогічного тому, що стався в 2005-2010 роках.

«У нині діючій моделі посада прем'єра є ключовою, оскільки основні повноваження все-таки є в уряду. Якщо її отримує політична сила, яка посіла друге місце, з точки зору кількості депутатських місць, ми закладаємо конфлікт, який неминуче виявиться», - додав експерт.

Водночас Кушнірук зазначає, що на сьогодні процес формування парламентської коаліції проходить в рамках норми.

Як раніше повідомляв ForUm, 26 жовтня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори.

Політична партія «Блок Петра Порошенка» запропонувала свій проект коаліційної угоди.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що його партія «Народний фронт» ініціює створення коаліції.

Валентина Дудко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

17
Классические туфли мужские