Потрапляння України на 96-ту позицію в рейтингу Doing Business - заслуга не нинішнього, а попереднього уряду, пише в своїй авторській колонці на «Обозревателе» економічний експерт Олександр Охріменко.

Вперше таке завдання сформулював на початку 2013 року фінансово-економічний блок Кабміну, яким тоді керував перший віце-прем'єр Сергій Арбузов. Уже рік тому рейтинг України відразу злетів на 28 позицій. Більш того, і нинішнє зростання було забезпечене саме реформами минулого року. Адже фахівці Світового банку, котрі складають звіт, враховували зміни, що набули чинності з липня минулого року по червень цього.

Помітні поліпшення зафіксовані у двох галузях - податковій сфері та реєстрації нерухомості. За легкістю сплати податків Україна піднялася на 46 рядків до 108-го місця, а за простотою реєстрації нерухомості - з 88 на 59-те місце, або на 29 позицій.

«Це результати роботи команди Арбузова», - вважає економіст.

Так, торік запрацював електронний кабінет платника податків, що істотно спростило процес спілкування бізнесу та податкових органів. В результаті час на спілкування з податковими інспекторами скоротився на 40 годин за рік - до 350. Крім того, було скорочено з 28 усього лише до 5 кількість податкових платежів для українського бізнесу.

Минулого року в українців з'явилася можливість подавати документи на реєстрацію не особисто, а по пошті, а у чиновників скоротилися можливості для відмови в реєстрації. Зменшилися і терміни роботи з документами, а в низці випадків скоротився й обсяг необхідних для подачі документів.

А ось уряду Яценюка, який позиціонував себе як безкомпромісних реформаторів, не вдалося показати взагалі жодних результатів, зазначає експерт. У всіх інших сферах, які вимірюються, становище України практично не змінилося. Судячи з усього, і після переобрання Верховної Ради і формування нового Кабміну ніякого прогресу також не буде - адже прем'єром залишиться той же Яценюк, який здатен тільки обіцяти реформи, але не виконувати їх.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

22
Классические туфли мужские