Лобісти можуть використовувати недосвідченість великої частини депутатського корпусу. Таку думку висловив ForUm'у директор Інституту української політики Кость Бондаренко, коментуючи той факт, що всупереч вимогам Конституції України та чинного законодавства, законопроект про бюджет на 2015 рік донині не зареєстрований в парламенті.

«Бюджет складається на основі бюджетної резолюції. І навряд чи у нього зможуть засунути що попало. Інша справа, що багато хто з новообраних депутатів не знають, як формується бюджет. І швидше за все, старі досвідчені «зубри», які знають всі лобістські схеми, що яка стаття значить, використовують молодих колег, яких близько 60% буде в цьому парламенті, щоб провести необхідні суми в бюджеті», - вважає він.

Також, за словами Бондаренка, питання викликає реалістичність майбутнього бюджету. «Ми не знаємо ні майбутньої ціни на газ, ні яким буде закладений у держбюджет курс долара. Багато й інших невідомих. Це також буде додавати спекуляції», - вважає експерт.

«Думаю, навколо бюджету на наступний рік буде чимало «зламаних списів», - підсумував Бондаренко.

Нагадаємо, згідно з бюджетним законодавством, Кабмін до 15 вересня повинен внести на затвердження Верховної Ради проект державного бюджету на наступний рік, чого не було зроблено. Однак уряд відмовився вносити у Раду держбюджет-2015, мотивуючи це необхідністю спершу прийняти податкову і бюджетну реформу.

Екс-перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов зазначив, що ця затримка ускладнює процес економічної стабілізації в країні і може мати, без перебільшення, катастрофічні наслідки.

«Стурбованість викликає той факт, що прийняття бюджету може відбутися на швидку руку, без належного аналізу макроекономічних показників в країні», - зазначив він, пояснивши, що у разі зриву розгляду проекту бюджету на 2015 рік у парламенті країна буде жити згідно з показниками, закладеними у бюджет на 2014 рік.

«Є такий варіант розвитку ситуації, коли в разі зриву бюджетного процесу країна залишається жити за програмою бюджету попереднього року. Однак у даній ситуації такого допустити не можна. За поточний рік відбулися значні зміни в національній економіці: змінилися макропоказники, гривня втратила стабільність, Україна перебуває у постійному стані запозичення кредиторських коштів. Отже, жити згідно з бюджетом 2014 року Україна не зможе», - попереджає Арбузов.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

26