Україні для закупівлі газу для стабільного проходження опалювального сезону необхідно близько 2 млрд дол.

Про це повідомив журналістам в ході міжнародної інвестиційної конференції SP Advisors «A Fresh Look at Ukraine» в Києві міністр фінансів України Олександр Шлапак.

«Я впевнений, що нам не потрібно докуповувати газ, ми повинні жити з тим газом, який у нас є. Ми відкрили всі двері для поставок газу для промисловості, а для населення досить того газу, який ми видобуваємо самі. Але всі хочуть підстрахуватися. І в тому числі наш «Нафтогаз» (НАК «Нафтогаз України». - Ред.), - сказав Шлапак. - Зараз мова йде про закупівлю 7 млрд кубометрів газу до кінця опалювального сезону. Помножте на близько 400 дол. і ви отримаєте близько двох мільярдів. Але зараз йдеться про те, щоб підстрахуватися хоча б одним мільярдом», повідомляє «УНІАН».

При цьому Шлапак зазначив, що уряд шукає кошти з різних джерел, включаючи ЄБРР та інші фінансові організації: «Ми ведемо переговори скрізь, де можемо. Багато хто готовий, але конкретики поки немає».

Нагадаємо, раніше про можливість виділити Україні 1 млрд дол. заявляли президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та канцлер ФРН Ангела Меркель. Однак умови виділення коштів не обговорювалися.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

23