День виборів до Верховної Ради, які відбулися сьогодні, 26 жовтня, за попередніми оцінками, пройшов з незначними порушеннями і більш демократично та прозоро, ніж під час голосування на парламентських виборах-2012.

Про це повідомив виконавчий директор Комітету виборців України Віталій Тесленко.

«В цілому ми попередньо оцінюємо день голосування як такий, що пройшов на порядок більш демократично, відкрито, більш конкурентно, ніж це було у 2012 році», - сказав він, зазначивши, що остаточну оцінку цьому виборчому процесу КВУ зможе дати після підрахунку голосів виборців.

За його словами, особливістю цих виборів був низький рівень використання адміністративного ресурсу, передає «УНІАН».

«Головною особливістю цих виборів, як ми відзначаємо, є те, що це були перші парламентські вибори, де фактично відсутній такий негативний елемент ... як системне застосування адміністративного ресурсу ... Ця кампанія була справді конкурентною», - сказав Тесленко.

Разом із тим директор КВУ зазначив, що на 70 округах було зафіксовано велику кількість порушень, однак, за попередніми даними, вони не можуть серйозно вплинути на результати народного волевиявлення.

«Порушень було достатньо. Це близько 70 округів. Основна маса інформації про порушення йшла звідти. Але таких округів на попередніх (парламентських - УНІАН) виборах було вдвічі більше. І порушень, за нашою інформацією, було практично втричі більше, ніж сьогодні», - розповів Тесленко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом