Європейський Союз очікує, що Росія візьме на себе відповідальність за повне виконання Мінських угод.

«Європейський Союз очікує, що Російська Федерація буде поважати національний суверенітет та територіальну цілісність України і зробить свій внесок у політичну стабілізацію й економічне відновлення України. У зв'язку з цим Росія повинна взяти на себе відповідальність за повне виконання Мінської угоди. Зокрема, російська влада повинна запобігти будь-якому рухові військ, зброї або бойовиків зі своєї території в Україні. Вона має вплинути на те, щоб сепаратисти сумлінно виконали зобов'язання, взяті в Мінську», - йдеться у висновках саміту ЄС, повідомляє «УНІАН».

Крім того, в ЄС вважають, що Російська Федерація має підтримувати зусилля ОБСЄ з врегулювання кризи в Україні.

«ЄС та його держави-члени залишаються повністю залученими на підтримку політичного вирішення української кризи, включаючи внесок у збільшення можливостей моніторингу з боку ОБСЄ, збільшуючи гуманітарну допомогу і підтримуючи та допомагаючи Україні в процесі реформ, зокрема, в децентралізації та захисту прав представників національних меншин», - зазначається у висновках.

Нагадаємо, місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі жодного разу не зафіксувала перетинання важкою військовою технікою російсько-українського кордону через пункти пропуску «Гуково» і «Донецьк».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом