Третина виборців, які мають намір взяти участь у виборах, досі не знають, за кого голосувати. За даними соціологів, більшість виборців проживають в областях Центральної України. Така ситуація вселяє надію в ті партії, які всю виборчу гонку вважалися аутсайдерами, пише газета «Капітал».

Згідно з останніми даними соціологічних опитувань, проведених Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) спільно з фондом «Демократичні ініціативи», 32 % виборців, які схиляються прийти голосувати, не визначилися зі своїм вибором.

«Перед жодними виборами не було такої невизначеності серед виборців, що не дозволяє назвати кількість партій, які можуть подолати 5-відсотковий бар'єр. Варто очікувати електоральних сюрпризів від невизначених. З урахуванням статистичної похибки в 3,4 %, думаю, будуть коригування серед партій, які перебувають на межі проходження», - сказала директор «Демократичних ініціатив» Ірина Бекешкіна.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто підтверджує, що зазвичай кількість невизначених починала скорочуватися за три тижні до виборів, але в цьому році ця цифра залишається незмінною з вересня. Паніотто уточнив, що найбільша кількість таких виборців проживає у Центральній Україні.

Виборці, котрі не визначилися - головний об'єкт агітації серед партій, які сьогодні соціологи відносять до категорії аутсайдерів. Наприклад, голова Аграрного союзу Геннадій Новіков, який балотується за списками партії «ЗАСТУП», розповів «Капіталу», що за рахунок цих голосів партія впевнено подолає прохідний бар'єр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2526 грн.
26