Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулося до Світової організації торгівлі (СОТ) у відповідь на закриття Россільгоспнаглядом російського ринку для українських постачальників рослинної продукції, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Російська сторона, здійснюючи такі дії, не дотримується положень двосторонньої угоди та міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів, оскільки офіційних звернень від російської сторони про порушення в Україну не надходило. Про це поінформовано листом Мінекономрозвитку, яке, своєю чергою, вже звернулося в центр опрацювання запитів СОТ», - сказано в повідомленні.

При цьому у відомстві зазначили, що основними видами рослинної продукції, які Україна експортувала в Росію, є овочі, в тому числі помідори, огірки, цибуля, а також коренеплоди, кісточкові та зерняткові.

Як раніше повідомляв ForUm, Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) вирішила ввести з 22 жовтня тимчасові обмеження на постачання з України або транзитом через її територію всіх видів підкарантинної рослинної продукції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

11