Перебування безпосередньо на виборчих дільницях та у виборчих комісіях озброєних людей з добровольчих батальйонів суттєво спотворить волю виборців і може стати підставою для невизнання таких виборів.

Так прокоментував «Українським новинам» ініціативу з охорони дільниць і виборчих комісій у зоні АТО бійцями батальйонів «Дніпро-1», «Дніпро-2» та «Азов» директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

«Яке тут може бути нормальне голосування під дулом озброєних добровольців? У Криму вибори не визнали, вони проходили під дулами автоматів. Але чим тоді ми будемо відрізнятися від кримської історії?» - підкреслив він.

За словами політолога, Міністерство внутрішніх справ має замінити добровольчі батальйони на офіційних співробітників міліції і прибрати з дільниць всі воєнізовані підрозділи.

«Президент повинен втрутитися. Напівприватні військові формування, приватні армії, які фінансуються представниками великого бізнесу, губернаторами, не повинні охороняти виборчі дільниці», - заявив Карасьов.

На думку політолога, саме керівництво названих батальйонів є учасниками виборчого процесу. «Виборчі дільниці повинні охороняти працівники. Інакше це будуть вибори під дулом автоматів на користь окремих кандидатів», - упевнений він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.