Українські військові за весь час проведення антитерористичної операції на сході України не застосовували і не застосовують заборонені міжнародними договорами боєприпаси, заявив спікер інформаційно-аналітичного центру Ради Національної безпеки та оборони Андрій Лисенко.

«За час проведення АТО українські військові не застосовували заборонену міжнародними правовими актами зброю. Це стосується і касетних боєприпасів», - сказав Лисенко на брифінгу 21 жовтня.

При цьому він висловив вдячність міжнародним організаціям, які спостерігають за подіями в зоні АТО і допомагають розповідати про ситуацію, що склалася.

У той же час Лисенко не виключив, що до міжнародних спостерігачів могла потрапити провокаційна інформація від незаконних збройних формувань про нібито використання українською стороною заборонених боєприпасів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як раніше повідомляв ForUm, Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звинуватила українську армію в застосуванні касетних боєприпасів під час обстрілу густонаселених районів Донецька.

У прес-релізі, оприлюдненому у вівторок, 21 жовтня, наголошується, що використання таких озброєнь в густонаселених районах суперечить міжнародним правилам ведення війни, оскільки касетні боєприпаси є зброєю невибіркової дії, що можна розцінювати як воєнний злочин.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

12