Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі підтримав пропозицію Єврокомісії продовжити автономні торговельні преференції Євросоюзу для України. Про це телефоном зі Страсбурга повідомив доповідач, депутат Європарламенту Габріеліус Ландсбергіс за результатами засідання.

«Все пройшло добре, як і очікувалося. Ми проголосували «за». На засіданні були присутні близько 40 депутатів, і тільки 5 проголосували проти. Є широкий консенсус щодо підтримки України, і я навіть скажу: широкий європейський консенсус щодо підтримки України», - повідомив Ландсбергіс.

Однак, за його словами, був і опір з боку радикалів, які змогли привести п'ять чоловік». «Виступила Марі Ле Пен (Франція, Національний фронт), яка просила відхилити документ в цілому. Але ніхто не відреагував», - зазначив Ландсбергіс, повідомляє «УНІАН».

Голосування доповіді в рамках пленарного засідання відбудеться у четвер, 23 жовтня.

Прогнозуючи результати голосування, Ландсбергіс сказав: «Я оптимістичний, і для цього є підстави. У нас були представники всіх найбільших політичних груп, які висловили повну підтримку».

У доповіді Європарламенту пропонується «схвалити свою позицію в першому читанні, грунтуючись на пропозиції Єврокомісії».

Нагадаємо, 20 жовтня Європарламент розпочав розгляд питання продовження торгових преференцій для України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
1851 грн.