Збори акціонерів єдиного чинного нафтопереробного заводу «Укртатнафта», заплановані на 14 жовтня, не відбулися. На нього прийшли тільки представники НАК «Нафтогаз України»

Відсутність представників групи «Приват», що контролює діяльність заводу з 2007 р., не дозволило зібрати кворум.

Держава в особі «Нафтогазу» володіє 43 % акцій ПАТ «Укртатнафта».

Запланованої зміни правління НПЗ так і не відбулося. Експерти впевнені, що державі повернути контроль над НПЗ, який за останні роки накопичив мільярдні збитки, не вдасться. Та й немає сенсу.

Востаннє збори акціонерів проходили в липні 2010 р. Відтоді спроби зібрати акціонерів в одному залі не можуть увінчатися успіхом - вони блокуються групою «Приват».

На зборах 14 жовтня планувалося розглянути питання про зміну наглядової ради, до якої сьогодні входять обрані ще в 2010 р. Євген Бакулін, Костянтин Бородін, Ірина Варакута, Олександр Лазорко, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Сергій Глушко, Олександр Ярославський та Михайло Кіперман. Про те, чи НАК домагатиметься знову зборів акціонерів, поки не відомо.

Експерти сходяться на думці, що державі домогтися відновлення контролю або хоча б навіть повернути вплив на «Укртатнафту» у межах своєї частки акцій навряд чи вдасться, пише «Капітал».

За словами Геннадія Рябцева, єдиного господарського комплексу «Укртатнафти» на сьогодні вже не існує.

«Дуже складно зрозуміти, в чиїй власності перебувають установки підприємства - там оренда та суборенда... Досить часто підприємство з нез'ясовних причин відмовлялося надавати інформацію і галузевому міністерству, і Мінекономрозвитку, і Держслужбі статистики. Слабкість держави буде використана бізнесом по максимуму», - сказав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

16