Президент російської Федерації Володимир Путін заявив, що Росія повністю виконує свої зобов'язання з постачання газу європейським споживачам. Про це він заявив в інтерв'ю сербській газеті, відповідаючи на питання про можливі скорочення поставок російського газу в Європу через заборгованість України, повідомляє прес-служба Кремля.

«Насамперед хочу підкреслити, що Росія повністю виконує свої зобов'язання з постачання газу європейським споживачам. Налаштовані на подальше поглиблення взаємодії з ЄС у сфері енергетики, де ми є природними партнерами, на прозорій та прогнозованій основі... В останні місяці «Газпром» прискореними темпами нарощує запаси газу в європейських підземних газосховищах. Ці заходи покликані не допустити збоїв у транзиті, забезпечити більш комфортні умови для подолання піку споживання в зимовий період», - сказав Путін.

При цьому він зазначив, що Росія готова продовжити переговори щодо газу з Україною.

«Безумовно, ми враховуємо ризики, пов'язані з кризовими явищами в Україні. Були змушені припинити поставки в цю країну в червні нинішнього року, оскільки київська влада відмовилася платити за вже отриманий газ. В кінці літа - початку осені цього року пройшла серія інтенсивних консультацій у тристоронньому форматі Росія - ЄС - Україна, в ході яких обговорювалися можливі взаємоприйнятні розв'язки в питаннях врегулювання української заборгованості за газ, відновлення поставок палива в Україну, припинених самою українською стороною, і стабільного транзиту вуглеводнів до Європи. Готові до продовження конструктивних переговорів за цими темами», - додав глава РФ.

При цьому Путін зазначив, що «проблема транзиту через українську територію поки зберігається. Одне з очевидних рішень - це диверсифікація маршрутів постачання. У цьому зв'язку розраховуємо, що Єврокомісія найближчим часом нарешті врегулює питання про використання на повну потужність газопроводу OPAL».

За словами Путіна, необхідно розблокувати ситуацію з «Південним потоком».

«Переконані, що цей проект зробить суттєвий внесок у комплексну енергетичну безпеку Європи. Від цього виграють всі: і Росія, і європейські споживачі - включаючи Сербію», - підкреслив президент Росії.

Як стало відомо, Російська Федерація зменшила для України вимоги щодо першого траншу боргу за природний газ з $2 млрд до $1,454 млрд.

Як раніше повідомлялося, Єврокомісія 9 жовтня запропонувала провести наступні тристоронні переговори щодо газу 21 жовтня в Берліні. Росія погодилася провести переговори саме в цей день.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає можливим проміжне рішення газового конфлікту з РФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

15
Теги