У Гонконзі відновилися сутички поліції і демонстрантів, які вимагають демократизації виборчої системи.

Сотні гонконгських поліцейських застосували перцевий аерозоль проти протестувальників, щоб очистити основну дорогу, яка була забарикадована бетонними плитами.

Студенти ввечері 14 жовтня зайняли тунель на ключовій чотирисмуговій магістралі і зупинили рух. В результаті дій поліції натовп змушений був відступити. Кількох протестувальників затримали. Після цього працівники комунальних служб зайнялися розчищенням тунелю.

Приводом для масових протестів стала відмова китайської влади від проведення у 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, але Пекін результати голосування проігнорував.

У ніч на 28 вересня лідер опозиційного руху Occupy Central - професор права університету Бенні Тай оголосив про початок акції непокори. Протестувальникам вдалося вивести на вулиці десятки тисяч людей, значну частину їх складають студенти, повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на Reuters.

Як раніше повідомляв ForUm, 11 жовтня Китай відмовився змінювати модель управління Гонконгом, заявив прем'єр Державної ради КНР Лі Кецян.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
20