Офіційне видання Верховної Ради – газета «Голос України» опублікувало закон «Про очищення влади».

Згідно з прикінцевими положеннями, документ набуває чинності наступного дня після його опублікування, повідомляє «РБК-Україна».

Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування «з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади відповідно до європейських стандартів».

Як заявив міністр юстиції України Павло Петренко, згідно з нормою закону, особи, які займали керівні посади за президентства Віктора Януковича і перебували на цих посадах протягом 1 року, повинні бути звільнені із займаних посад упродовж 10 днів після набуття чинності цього закону.

Заборона на заняття посад на 10 років застосовуватиметься до осіб, які сукупно займали не менше 1 року посаду (посади) в період з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р.

До цього списку увійшли президент України, прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів, глава Національного банку, глава Антимонопольного комітету, голова Фонду державного майна, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їхні перші заступники.

Також будуть відсторонені від влади на 10 років глави ОДА, всі їхні заступники та всі голови РДА, які працювали під час президентства Януковича сукупно не менше 1 року, а також ті, хто працював у період Євромайдану і не звільнився за власним бажанням.

Згідно із законом, під люстрацію потраплять правоохоронці, судді, прокурори, які здійснювали незаконні затримання і відкривали судові провадження проти учасників Євромайдану, а також ті, хто підтримував членів незаконних збройних формувань на сході України.

Усі без винятку чиновники і керівники державних підприємств пройдуть майнову люстрацію, де будуть перевірені, згідно з декларацією, все наявне їхнє майно та членів їхніх сімей на предмет законних джерел походження коштів для його придбання за час перебування на посадах. Вони будуть звільнені із забороною обіймати керівні посади на 10 років у разі непроходження люстрації.

Чиновники будуть люстровані, якщо були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР або на керівних посадах ЦК ЛКСМУ і вище; були штатним працівником або негласним агентом КДБ СРСР; співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємні інформатори в оперативному отриманні інформації або своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на підрив основ національної безпеки, оборони або територіальної цілісності України.

Крім того, закон передбачає формування спеціального органу при Міністерстві юстиції з функцією контролю за призначенням осіб на керівні посади.

Як раніше повідомляв ForUm, 16 вересня Верховна Рада України підтримала Закон України «Про очищення влади».

25 вересня голова парламенту Олександр Турчинов підписав закон про люстрацію влади.

9 жовтня закон підписав Президент України Петро Порошенко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2591 грн.
120