Початок засідання Басманного суду Москви у справі української льотчиці Надії Савченко відкладено на невизначений час, засідання пройде в закритому режимі. Про це журналістам повідомила прес-секретар суду Ганна Фадєєва.

За її словами, суддя на даний момент зайнятий іншою справою.

Народний депутат Андрій Шевченко зазначив, що команда адвокатів готова до захисту Савченко.

«Засідання суду поки ще не почалося. Є команда російських адвокатів, український адвокат Віктор Чевгуз, який захищає її інтереси в Україні, є група українських депутатів, є її мама Марія Іванівна. Стоїмо чекаємо. Ми не знаємо, буде Надя чи ні», - сказав Шевченко, повідомляє «УНІАН».

Зазначимо, що на суд у справі Савченко в Москву прибули народні депутати Андрій Кожем'якін, Андрій Шевченко, Олександра Кужель, Валерій Дубіль, Андрій Павловський.

Басманний суд Москви повинен розглянути скаргу Савченко на призначення їй стаціонарної психіатричної експертизи.

У той же час сьогодні, 13 жовтня, Савченко була доставлена в московський Інститут імені Сербського для проходження стаціонарної психолого-психіатричної експертизи, незважаючи на скаргу захисту.

Адвокат Савченко Микола Полозов вважає, що його підзахисну перевели з СІЗО в стаціонар саме сьогодні, в день суду, навмисно і ця хитрість спрямована на утруднення доступу до правосуддя.

Нагадаємо, 31-річна українська військовослужбовець, льотчиця Надія Савченко воювала на сході України у складі добровольчого батальйону «Айдар» і в червні потрапила в полон до незаконних збройних формувань під містом Щастя Луганської області.

Як раніше повідомляв ForUm, Слідчий комітет Російської Федерації відмовився долучити до справи докази невинності української льотчиці.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав офіцера української армії політв'язнем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

19