Російська Федерація скоротила для України вимоги по першому траншу боргу за природний газ з $2 млрд до $1,454 млрд. Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак.

«Ми свої пропозиції надіслали в Єврокомісію 3 жовтня. Там є невеликі зміни, які ще готові додатково врахувати в рамках меморандуму. Зокрема, щоб до початку поставок була сплачена сума за листопад-грудень 2013 року - заборгованість в 1,451 млрд доларів, а решта суми боргу - до кінця року», - сказав Новак.

За його словами, Росія готова надати українській стороні більш гнучкий графік. «Але маючи на увазі, що вся сума боргу - до кінця року», - підкреслив міністр, повідомляє «ТАСС».

За словами Новака, Україна у свою чергу скоротила заявку на зимові постачання газу до 5 млрд куб. м до 4 млрд куб. м. і, на думку міністра, поставки повинні здійснюватися в рамках контракту.

«Остання була пропозиція - 4 млрд кубометрів», - нагадав Новак.

Він зазначив, що ця інформація була надана Росії та Єврокомісії.

Новак зазначив, що нова російська пропозиція поки не отримала відповіді з боку України.

«А Єврокомісія була згодна з нашими пропозиціями. І тут теж немає заперечень»,- повідомив Новак.

Нагадаємо, Єврокомісія 9 жовтня запропонувала провести наступні тристоронні переговори по газу 21 жовтня в Берліні. Зазначимо, Росія погодилася провести переговори 21 жовтня.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає можливим проміжне рішення газового конфлікту з РФ.

Як раніше повідомляв ForUm, єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-Євросоюз 26 вересня заявив, що був підготовлений проект для «зимового пакету».

Проект «зимового пакету» передбачає, що Україна до кінця 2014 р. сплатить Росії 3,1 млрд дол. боргу за газ, а «Газпром» зобов'язується поставити 5 млрд куб. м газу за 385 дол. після оплати Україною 2 млрд дол. боргу. Дія цього договору розрахована на шість місяців.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

10
Теги