В Україні не проводяться реформи, оскільки країна втратила свою здатність домовлятися. Таку думку в коментарі ForUm'у висловив доцент кафедри менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Сергій Силантьєв.

«В Україні не проводяться реформи. Для них має бути договороздатність. Якщо її немає, то про які реформи може йти мова? Договороздатність - це обмін фінансами, ресурсами, товарами, капіталом тощо. Якщо ці ланцюжки руйнуються, то виникає питання, чим їх замінити? Це питання потрібно задати уряду, але у них відповіді немає», - вважає Силантьєв.

На його думку, Україна не зможе заповнити втрату 6% ВВП, що дає хімічна промисловість.

«Ось заборонили хімпрому брати газ, а чим замістити ці 6% ВВП, які щорічно він давав країні? Ясна річ, що йде переділ. Але навіть не в цьому головна проблема. Продукція хімпрому поставляється сільському господарству. Якщо не поставлять аміачну селітру, то сільське господарство не отримає корм. В землю вклав три копійки - три копійки і отримаєш. Якщо ми не вкладемо в землю селітру, значить, це зробить хтось інший. У України багато конкурентів. Пішли знову толінгові бартерні схеми: прийшли сюди - пішли звідси. А гроші де?» - задає він риторичне питання.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

49