Газовий контракт з Норвегією має ідеологічно-пропагандистське підґрунтя. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

«Транспортувати газ із Норвегії – досить витратна операція. І треба чітко розуміти, що контракт може бути укладений з норвезькою компанією, але фактично газ реалізується за схемою заміщення», - пояснив він.

Крім того, за словами експерта, хоча офіційно ціна, закладена у контракт, не оприлюднена, вже зрозуміло – вона не може бути низькою.

«Йдеться про невеликі обсяги. Ціна там не може бути низькою. За попередньою інформацією, це близько 400 доларів. Але параметри цього контракту невідомі – ні обсяги, ні ціна. Це мене наштовхує на думку, що надпривабливих цін і великих обсягів там немає. З великою ймовірністю йдеться про невеликі обсяги за дуже високою ціною, що вища від тієї, яку можуть запропонувати інші постачальники», - вважає Марунич.

«Цей контракт має ідеологічно-пропагандистське підґрунтя. І повинен довести насамперед «Газпрому»: в Україну може надходити газ не російського походження. Оцінити економічну ефективність цього контракту можна, тільки знаючи ціну та обсяги, а такої інформації немає», - підсумував Марунич.

Нагадаємо, під час візиту керівництва НАК «Нафтогаз» до Норвегії, був підписаний контракт з норвезькою державною нафтовою компанією Statoil на постачання «блакитного палива» в Україну. Здійснюватися вони будуть через територію Словаччини.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
32