Пакет законопроектів щодо децентралізації давно підготовлений і спрямований на розгляд Верховної Ради України. Про це в програмі «ТСН. Тиждень» повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

«Сьогодні сім проектів законів перебувають у парламенті, і якщо парламент їх ухвалить, а у цього парламенту є така можливість, то це дозволить з 1 січня повністю децентралізувати фінанси. У нас є підготовлені зміни до Податкового та Бюджетного кодексів у частині децентралізації та низка інших законопроектів, що дозволяють побудувати регіональну політику, якої у країні не було. Якщо це не буде ухвалено в цьому парламенті, переконаний, за підтримки людей у наступному парламенті буде створена реформаторська більшість, яка їх ухвалить», - цитує слова Гройсмана його прес-служба.

Він підкреслив, що всі законодавчі зміни обговорено із зацікавленими сторонами, і насамперед, з органами місцевого самоврядування.

Також Гройсман висловив сподівання, що до середини наступного року Верховна Рада ухвалить ініційовані Президентом України зміни до Конституції, пов'язані з децентралізацією влади.

«... і області, і райони отримають також обрану владу, яка матиме і кошти, і повноваження. І головне - влада на місцях отримає серйозну відповідальність як перед громадянами, які її обирають, так і перед державою. Особливо, в питанні використання ресурсів», - додав віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 3 липня Президент України Петро Порошенко заявив, що децентралізація влади, що передбачено новою редакцією Конституції, може стати протиотрутою від федералізації».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2591 грн.