Парламентські вибори проходять у суботу в Латвії, у виборах беруть участь 13 партій, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Виборчі дільниці в Латвії відкриються о 7.00, закриються о 20:00 за місцевим часом. Для виборів парламенту 12 скликання організовано 1052 виборчі дільниці, в тому числі 99 - за кордоном.

З 13 партій, що беруть участь у виборах, чотири наразі представлені в парламенті: правляча «Єдність», «Союз зелених і селян», а також ультраправа «Нацоб`єднання» і «Згода».

Напередодні виборів соціологи зазначали, що фаворитом перегонів є «Згода». Так, згідно з опитуваннями, який проводили соціологи «Latvijas fakti», за «Згоду» готові віддати голоси 17,4% виборців, за партію «Єдність» - 13%, «Союз зелених і селян» - 10,5%, за «Нацоб`єднання» - 8,3%. Примітно, що 9,9% виборців готові віддати свій голос за партію «Латвії - від душі», яка не представлена в парламенті.

Решта вісім партій та їх об'єднань, чиї кандидати балотуються в сейм, за даними опитування, не зможуть подолати п'ятивідсотковий бар'єр на шляху до парламенту.

Опитування також показало, що 11,2% виборців не збираються йти голосувати.

Нинішні вибори цікаві використанням незвичайних виборчих технологій. Так, у цьому році вперше виборцям була надана можливість заздалегідь віддати голос на зберігання, якщо немає можливості проголосувати в день виборів 4 жовтня. Крім того, виборці могли переголосувати, якщо у них змінилася думка про обрану партію. За даними латвійських газет, за два дні свої голоси передали на зберігання 13,2 тис. виборців.

Між тим, голосувати у суботу в Латвії не зможуть майже 300 тис. російськомовних постійних жителів країни, які позбавлені виборчих прав через статус «негромадянина».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Классические туфли мужские