Обмежуючи купівлю валюти, Національний банк намагається з запізненням вгамувати паніку серед українців. Таку думку ForUm'у висловив екс-голова «Ощадбанку», голова правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей.

«Сума в 3 тис. грн, якою НБУ обмежив придбання валюти, - це середнє арифметичне, виведене НБУ. Порахували, що в обмінних пунктах в середньому міняють близько 200 доларів, - і прийшли до такої цифри», - сказав Гулей.

Також він нагадав, що НБУ згадував цифру 3 тис. грн, коли йшла мова про конвертацію валютних кредитів.

«Центробанк згадував, що місячний платіж в 3 тис. грн клієнт з проблемним кредитом може платити. І кажучи про реструктуризацію, потрібно виходити з цієї суми. Тобто мова йде про погано захищені верстви населення, які створюють паніку під час невизначеної ситуації або ж після некоректних коментарів тих чи інших політиків», - говорить він.

«Коли ситуація виходить з-під контролю, потрібно сісти і заспокоїтися. Зараз НБУ попросив всіх заспокоїтися. Я сподіваюся, що через пару тижнів так і станеться. Щоб викликати паніку, потрібен талант, а щоб заспокоїти - потрібні просто цифри і дії. Щоб заспокоїти людей, потрібно щось робити, а ми поки, на жаль, тільки розмовляємо і робимо повільно або дуже пізно, коли всі втомилися чекати і почали шукати механізм самозахисту», - висловив свою точку зору Гулей.

Нагадаємо, з 23 вересня набула чинності постанова НБУ №591 від 22.09.2014г. «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України», в якому максимальний розмір суми продажу готівкової валюти одній особі в один операційний (робочий) день зменшено в 5 разів - до суми, що не перевищує в еквіваленті 3 тис. гривень.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2526 грн.
21