З 1 жовтня на заміських дорогах транспортні засоби повинні рухатися з увімкненим світлом фар у денний час доби, нагадує прес-служба Департаменту Державтоінспекції МВС України.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2013 №111 «Про внесення змін у Правила дорожнього руху», з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

«У багатьох країнах Європи рух з увімкненими фарами у світлий час доби є обов'язковим, - зазначає глава ДАІ Анатолій Сіренко. - Такі заходи безпеки допомагають значно знизити ризики виникнення дорожньо-транспортних пригод».

Закріплення відповідної норми в українському законодавстві пов'язано насамперед з необхідністю додаткового позначення транспортного засобу в умовах недостатньої видимості, зокрема в осінньо-зимовий період.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за «Порушення водіями транспортних засобів правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів» передбачений штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3750