Виконання рекомендацій МВФ привело економіку України до того катастрофічного стану, які ми спостерігаємо сьогодні. Ті ж рекомендації, що фонд настійно пропонував попередньому складу Кабінету Міністрів у минулому році, він видав і нинішньому Кабміну під керівництвом Яценюка. Їх прийняття і забезпечило цей результат, заявив колишній в.о. прем'єр-міністра України Сергій Арбузов. Про це пише в авторській колонці на сайті «Коментарі» економіст Олександр Охріменко.

За його словами, відразу ж після затвердження на посаді прем'єра у кінці лютого Яценюк заявив, що Україна виконає всі вимоги МВФ, щоб отримати стабілізаційний кредит. Ключовими вимогами були: введення гнучкого валютного курсу, підвищення цін на газ для населення і комунальних тарифів, зменшення бюджетного дефіциту за рахунок соціальних витрат та підвищення податків. Всі ці рекомендації були виконані, що дозволило Україні в кінці квітня укласти угоду про надання кредиту на $17 млрд, зазначає Охріменко.

Він звертає увагу на те, що аналогічні вимоги МВФ висував і десяткам інших країн. «Зокрема, в 1990-х всі рекомендації акуратно виконувала Аргентина і, по суті, при повному схваленні і підтримці МВФ створила величезну фінансову піраміду, залучаючи все нові й нові зарубіжні кредити, в тому числі і позики самого фонду, на виплату старих боргів. До початку нового тисячоліття обсяг запозичень вже в півтора рази перевищував розміри економіки країни, а втеча інвесторів і слідом за цим обвал національної валюти зробили неможливим обслуговування такого гігантського боргу. В результаті 2001 року Аргентина оголосила дефолт. А спроби МВФ втрутитися тільки погіршили ситуацію. Інвестори почали гарячково виводити з країни десятки мільярдів доларів, місцева валюта знецінилася, а економіка країни впала», - пише економіст.

За його словами, подібні наслідки прогнозував і попередній склад Кабміну, тому українська сторона вперто не хотіла брати стабілізаційний кредит на таких умовах, і про це говорив Арбузов. Експерти МВФ просто не розуміли всі складнощі функціонування економіки України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1235 грн.
20