Банківська система потрапила в монетарну пастку. Таку думку, як передає кореспондент Forum'у, у ході круглого столу на тему: «100 днів Гонтарєвої: успіхи та прорахунки нового керівництва НБУ» висловив екс-заступник глави НБУ Сергій Яременко.

«Ми потрапили в монетарну пастку. Не давати грошей не можна. А якщо давати гроші, при цьому не обмеживши перетікання гривні у валюту, гроші, виділені на ліквідність банківської системи, йдуть на валютний ринок, розкачують його і ще більше погіршують ситуацію», - пояснив він.

Яременко впевнений, що Україна потрапила в дуже складну ситуацію, яка потребує адекватних заходів і грамотних, професійних рішень.

«Виходить роздвоєння свідомості. З одного боку, проголосили і не відступають від проголошеної мети (щодо плаваючого курсу - Ред). З іншого - застосовуються заходи, які і не снилися фіксованому курсу. І вони будуть наростати. Виходу немає і немає компенсаторних речей. У рамках грошового голоду експортери на рівних не отримують грошей, тому не збільшуватиметься валютна виручка», - акцентував він.

Крім того, Яременко зазначив, що для стабілізації валютного курсу немає економічних підстав.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

10
Туфли осень-зима Everest