Ухвалений Верховною Радою України закон «Про очищення влади» суперечить Конституції України, а також міжнародному законодавству. Про це, як передає кореспондент Forum'у, повідомив генеральний прокурор України Віталій Ярема.

«Закон, ухвалений Верховною Радою і підписаний спікером парламенту, а також узгоджений з прем'єр-міністром України і спрямований в Адміністрацію Президента, в більшості випадків не відповідає Конституції України та суперечить міжнародному законодавству», - зазначив він.

Він нагадав, що під дію закону попадає близько 1 млн осіб, при цьому зазначивши, що порушується принцип індивідуальної відповідальності. «Якщо цей закон почне діяти, ми породимо велику кількість звернень у суди, в тому числі до Європейського суду з прав людини», - сказав він.

На думку генпрокурора, застосування закону внесе певний хаос в організацію роботи державного апарату.

Ярема наголосив, що до цього законопроекту необхідно підійти зважено.

«Хоча дійсно багато осіб, особливо мене хвилює судова гілка влади, повинні бути люстровані і замінені на тих людей, які чесно виконуватимуть свої обов'язки», - підсумував генпрокурор.

Як повідомляв ForUm, 16 вересня Верховна Рада з третьої спроби підтримала Закон України «Про очищення влади». За відповідний законопроект № 4359а проголосував 231 нардеп.

25 вересня голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон про люстрацію влади.

Кабінет Міністрів України передав до Адміністрації Президента Закон «Про очищення влади» з пропозицією його підписати.

Тетяна Мацур, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.