Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб Слідчого комітету Російської Федерації. Про це повідомляє Управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

«Щодо посадових осіб Слідчого комітету Російської Федерації (СК РФ) Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження за вчинення ними злочинів, передбачених ст. 258-3 (сприяння терористичній організації), ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу), ст. 344 (втручання в діяльність державного діяча) КК України», - йдеться в повідомленні.

У ГПУ зазначили, що в травні-червні 2014 року в структурі центрального апарату СК РФ створено управління з розслідування злочинів, пов'язаних з використанням заборонених засобів і методів ведення війни. Метою діяльності цього управління, як видно з офіційного сайту установи, є залучення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито скоєні ними злочини проти мирних громадян.

«Зокрема, Слідчим комітетом РФ порушено кримінальну справу стосовно української військової Н.В. Савченко за фактом нібито пособництво у вбивстві журналістів телеканалу «Росія» І.В. Корнелюка і А.Д. Волошина», - підкреслили у відомстві.

Також СК РФ розслідується кримінальне провадження стосовно невстановлених військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України і активістів громадської організації «Правий сектор» за нібито скоєні ними обстріли міст Слов'янськ, Краматорськ, Донецьк, Маріуполь та інших територій Донецької та Луганської областей, вбивства мирних громадян.

«Таким чином, шляхом організації безпідставного кримінального переслідування здійснюється незаконне втручання в діяльність правоохоронних органів України, Збройних Сил України. У зв'язку з цим можна констатувати, що створення в структурі СК РФ управління з розслідування злочинів, пов'язаних з використанням заборонених засобів і методів ведення війни, а також порушення зазначених та інших кримінальних справ посадовими особами СК РФ спрямовано на сприяння терористичним організаціям «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» в їх злочинній діяльності, перешкоджання виконанню своїх обов'язків представникам державних органів і громадських діячів», - заявили в ГПУ.

Згідно з повідомленням, вчинення зазначених кримінальних правопорушень посягає на охоронювані міжнародними договорами та законами України інтереси держави, її суверенітет і територіальну цілісність.

Як раніше повідомляв ForUm, Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом