Комісія Київської міської ради з питань культури та туризму підтримала пропозицію щодо музеєфікації Гостинного двору шляхом створення в ньому Музею історії міста Києва.

Про це сказала заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, повідомляє прес-служба КМДА.

«Музей історії Києва позбавили приміщення ще в 2004 році, коли Кловський палац, де він перебував, був переданий в користування Верховному суду України. У 2012 році Музею було передано будинок на вулиці Богдана Хмельницького, 7. Але площа приміщення - близько 2 тисяч квадратних метрів - дозволяє розмістити лише 2,5 тисяч експонатів музейного фонду», - пояснила вона.

За словами Старостенко, для розміщення всієї експозиції Музею, а це 250 тисяч експонатів, необхідно приміщення площею не менше шести тисяч квадратних метрів.

«Площі Гостинного двору, яка становить близько дев'яти тисяч квадратних метрів, вистачить для розміщення не тільки фондів музею, але й інших історико-художніх об'єктів», - зазначила вона.

Крім цього, Старостенко підкреслила, що наразі Гостинний двір перебуває на балансі Фонду державного майна України.

«Заручившись підтримкою громадськості, ми маємо намір звернутися до Фонду держмайна з проханням передати будівлю в комунальну власність міста», - резюмувала заступник голови КМДА.

Як повідомляв ForUm, Гостинний двір планують повернути у власність Києва.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом