Україна підтвердила, що їй не вистачає 620 млн євро для будівництва нового саркофагу на Чорнобильській атомній електростанції (Київська область). Про це журналістам заявив перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання України Михайло Гашев.

«Остання ситуація така. Вона не пов'язана ні з яким збільшенням обсягів робіт. Проект як був, так і є. Він затверджений урядом. Так, дійсно, поки що не вистачає 620 млн (євро. - Ред.), але переговори за останні два місяці, в тому числі в Лондоні, проходять успішно. Гроші будуть знайдені, і робота не зупиняється ні на хвилину. Вже останній етап йде по лоту 5 і 6, по підкранових коліях, по кранам, по арці, що насувається, і ми бачимо нарешті світло попереду тунелю, все буде зроблено», - заявив Гашев, повідомляє «РБК-Україна».

Як раніше повідомлялося, завершення робіт по будівництву об'єкта «Укриття» на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС планується до 2015 року. Вартість споруди оцінюється в 980 млн євро, при цьому в контрактах з концерном «Новарка» зафіксована сума 935 млн євро.

Нагадаємо, підтримка безпечного стану майданчика Чорнобильської АЕС і проведення робіт зі зняття з експлуатації енергоблоків станції щорічно обходиться держбюджету в 50 млн євро.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом