Російська Федерація не погоджувала спрямування четвертого гуманітарного конвою з українською стороною. Про це заявив офіційний представник МЗС України Євген Перебийніс.

«У нас немає жодної офіційної інформації про намір Російської Федерації направити в Україну черговий конвой. Якщо такі наміри у Російської Федерації є, ми закликаємо її діяти у відповідності з нормами міжнародного права, у відповідності з законодавством України», - зазначив дипломат.

Він підкреслив, що на доставку гуманітарного конвою з Росії в Україну необхідна згода української сторони, яка повинна провести всі обумовлені законом процедури контролю. Перебийніс в черговий раз нагадав, що Росія також повинна співпрацювати з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, який є єдиною організацією, що, за словами дипломата, може здійснювати доставку і поширення російської гуманітарки, повідомляє «Укрінформ».

«Ми закликаємо Росію не вчиняти незаконних дій, як це вона продемонструвала протягом попередніх трьох конвоїв», - підкреслив дипломат.

Він також зазначив, що Росія досі не надала жодних роз'яснень щодо протиправної доставки трьох попередніх гуманітарних конвоїв.

Як раніше повідомляв ForUm, МНС Росії і МЗС готують до відправки четвертий гуманітарний конвой для сходу України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2591 грн.
21