Щоб досягти такого ж рівня ефективності використання енергоресурсів, як у країнах Європи, необхідні цільова реформа ЖКГ і серйозна технологічна держпрограма, вважає Віктор Медведчук.

Як відомо, Кабінет Міністрів України з 1 червня нинішнього року підвищив ціни на оплату ЖКГ на 40%. З 1 травня 2015 року уряд планує підвищити тарифи ще на 40%, і ще раз - у 2016 році. У Кабміні причини зростання тарифів ЖКГ пояснюють складним економічним становищем країни та значним зростанням цін на енергоносії.

«Крім того, урядовці запевняють, що підвищення тарифів нібито сприятиме більш раціональному й ефективному використанню енергоресурсів, і наводять як приклад розвинені європейські країни. Відразу хотілося б зазначити: щоб досягти такого ж рівня ефективності використання енергоресурсів, як у країнах Європи, необхідні цільова реформа ЖКГ і серйозна технологічна держпрограма», - написав Медведчук у своєму блозі.

Щоб підтвердити серйозність своїх намірів, уряд зобов'язаний був розробити програму енергозбереження, чого не було зроблено, підкреслив Медведчук і розкритикував заяву міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства В. Гройсмана, який сказав: «Температурні графіки змінюватимуться індивідуально - залежно від міста, оскільки в різних регіонах погодні умови, системи теплопостачання відрізняються один від одного. Ми будемо діяти дуже виважено, щоб надати мінімальний рівень тепла та максимальний рівень комфорту».

«Замість реалізації ефективної державної політики з енергозбереження цієї зими нас чекають просто холодні квартири. Як кажуть, коментарі зайві», - резюмував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом