Урядові ініціативи про внесення змін у Бюджетний і Податковий кодекси - це передвиборна агітація, яка не має передумов бути підтриманою парламентом. Таку думку в коментарі Forum'у висловив голова підкомітету з питань податку на прибуток підприємств Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат України (ПР) Олександр Долженков.

«Ці законопроекти №№ 5078, 5079 і 5080 уряд намагався внести до порядку денного, і вони, звісно, не були підтримані ВР. Але, на жаль, чинний уряд з народних депутатів не зробив розсудливих людей, а людей недалекоглядних (за словами прем'єр-міністра). Але я можу з упевненістю сказати - ці законопроекти певною мірою є елементом передвиборної агітації», - заявив він.

Зокрема, парламентарій пояснив, що в проекті закону № 5079 «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України (щодо податкової реформи)» фактично не йдеться про скорочення податків.

«Фактично просто укрупнюється база оподаткування. Там лише кілька податків скасовується. Це збір за першу реєстрацію транспортних засобів, різновид особливого податку з цінних паперів. Цей законопроект передбачає збільшення ставок з плати за користування землею в кілька разів. Він скасовує повністю всі податкові пільги з податку на прибуток», - пояснив Долженков.

«Також передбачається зміна системи оподаткування як активних, так і пасивних доходів фізичних осіб. Ви уявіть собі, що цей уряд вже втретє намагається змінити цю модель оподаткування. Це абсурд. Це нонсенс. Це свідчить про непослідовність уряду. Про те, що немає чіткого бачення, якою повинна бути модель оподаткування цих доходів», - акцентував він.

Крім того, за словами Долженкова, ухвалення законопроекту № 5079 позбавило би пільг аграрний сектор, зокрема, спецрежиму оподаткування з ПДВ, фіксованого сільськогосподарського податку.

«Також не до кінця урядом доопрацьована сама модель податкового обліку з податку на прибуток. Анонсуючи, що нібито йде зближення податкового обліку з податковою звітністю, залишаються багато речей, які несумісні з фінзвітністю. Наприклад, авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів. Оскільки, у нас оподатковувана база визначається виходячи з фінзвітності, скоригованої на постійні або тимчасові податкові різниці, чи то в бік збільшення, то в бік зниження, то глузд та економічна природа цього авансового внеску взагалі втрачається», - додав він.

Долженков пояснив, що урядом чомусь зберігається авансовий внесок з податку на прибуток. «Сьогодні це давить підприємства. Через ситуацію на Донбасі багато підприємств зупинилися. Підприємства, що знаходяться в кооперації з підприємствами на сході, також відчувають труднощі з нормальною виробничою діяльністю. І збільшення податкового навантаження я вважаю недоцільним», - упевнений нардеп.

«Ми підтримуємо будь-яке реформування, пов'язане зі спрощенням адміністрування податків, але ніяк не збільшення бази оподаткування. Через дефіцит надходжень зі сходу, а вже Мінфін говорить про те, що понад 12 мільярдів не надійшло за плановими показниками, втрачають усі інші підприємства і в центрі, і на заході України. А податкове навантаження має бути однакове. І щоб інші страждали через недалекоглядні дії уряду - це неправильно», - упевнений Долженков.

Що стосується планів внести зміни в Бюджетний кодекс, то парламентарій підкреслив, що ні про яку бюджетну децентралізацію в пропозиціях уряду не йдеться. «Анонсована децентралізація є насправді профанацією. Суть законопроекту полягає в тому, щоб фінансову основу органів місцевого самоврядування забрати. Уряд пропонує 25% надходжень по ПДФО (податку на доходи фізичних осіб. - Ред.) перенаправити в державний бюджет. Це призведе до збільшення дефіциту місцевих бюджетів, посилення залежності від дотацій. Тим самим, знищуються залишки місцевого самоврядування у фінансовому плані. Нам потрібна така «децентралізація»?», - обурився він.

«Всі ці аргументи були причиною того, що більшість народних депутатів не підтримали дані законоініціативи. У такому вигляді вдруге їх не потрібно вносити - парламентарії знову не підтримають», - підсумував Долженков.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про те, що Кабмін подасть на розгляд проект бюджету-2015 тільки після внесення змін до податкової політики України.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2591 грн.
73