Сили антитерористичної операції почали підготовку до відведення з передових позицій важкої артилерії за 15-кілометрову зону у відповідності з домовленостями, досягнутими 19 вересня в Мінську.

Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України Андрій Лисенко.

«Збройні сили України та інші силові підрозділи, які задіяні в АТО, почали підготовку до відведення важкої зброї на 15-кілометровий кордон відповідно до домовленостей про припинення вогню, досягнутих 5 і 19 вересня», - сказав Лисенко, повідомляє «УНІАН».

За його словами, мова йде про відведення артилерії і броньованої техніки, у якої на озброєнні є гармати калібру більше 100 мм. Всі ж інші підрозділи і техніка, як зазначив Лисенко, продовжують залишатися на займаних позиціях.

«У нас є інформація, що у них (членів НЗФ. - Ред.) також почався рух на відведення, але поки не такий активний, як ми очікуємо», - додав спікер РНБО.

За словами Лисенка, за оперативною інформацією, спостерігається відведення військ Росії з України, і тому у членів стає менше можливостей використовувати важку артилерію, вони відходять на другорядні позиції».

Нагадаємо, одне з положень прийнятого в Мінську 19 вересня меморандуму передбачає відвід засобів ураження калібром понад 100 мм від лінії зіткнення на відстань не менше 15 км з кожного боку, в тому числі з населених пунктів, що дасть можливість створити зону припинення застосування зброї шириною не менше 30 км (зону безпеки).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest