Оборот організованої роздрібної торгівлі за січень-серпень скоротився на 17,1% порівняно з аналогічним періодом 2013 року (без урахування території АР Крим і м. Севастополя).

Таку думку висловила експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Марія Сальникова.

«Подібна динаміка обумовлена подальшою геополітичною напруженістю в східній частині України, що стало причиною зниження споживчої активності населення в цих регіонах, в тому числі на тлі переселення людей, що там проживають», - вважає вона.

Так, за даними за серпень, падіння роздробу в Донецькій області склало в річному вираженні 20,4%, в той час як у Луганській - 27,9%. За звітний період річні темпи зростання роздрібної торгівлі зафіксовані негативними в Донецькій, Луганській, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Хмельницькій областях.

«На тлі геополітичної невизначеності населення побоюється зростання рівня безробіття, що укупі з прискоренням інфляції і девальвацією гривні стимулює заощадження й обмежує споживання», - зазначає Сальникова.

До кінця 2014 року торгова активність, на думку експерта, може продовжити зниження у зв'язку з продовженням скорочення реального ВВП, яке за підсумками року може скласти 8%, прискоренням інфляції в річному вираженні до 18% і падінням реальних доходів населення. Відновленню обсягів обороту роздрібної торгівлі також буде перешкоджати зростання цін на послуги ЖКГ з початку року на 22,3%, і на продукти харчування на 12,2%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1381 грн.